برگزاری همایش بزرگ میثاق با 264 شهید کارمند استان با حضور استاندار یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری یزد، صبح امروز 10 مهر ماه سال 1400 همایش بزرگ میثاق با 264 شهید کارمند استان یزد با حضور دکتر فاطمی استاندار، رستگاری فرماندار، محی الدینی شهردار شهر جهانی یزد، بهدانی فرد فرمانده نیروی انتظامی استان و برخی از مسئولین استان و شهرستان توسط بسیج کارمندان استان یزد و با همکاری پایگاه بسیج شهدای مدافع حرم سازمان آرامستان در گلزار شهدای خلدبرین یزد برگزار شد.

در این مراسم استاندار یزد با استناد به جمله ی از شهید سلیمانی مبنی بر« تا در زمان حیات کسی به مقام شهادت نرسد، شهید نمی شود»، گفت: بر این اساس کارمندانی که شهید شده و به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند، در زمان حیات شهید بوده اند.


وی با اشاره به اهمیت الگوگیری از زندگی و رفتار شهدا در مجموعه ادارات، اظهارداشت: در صورتیکه سطح زندگی و رفتار کارمندان، رفتار شهدایی باشد و مقام شهادت را درک کنند، تحول بزرگی در جهت خدمتگذاری به مردم و باز شدن گره ها و حل مشکلات آن ها در کشور و استان رقم می خورد.


استاندار یزد با بیان اینکه هر مجموعه ای برای موفقیت نیاز به الگو دارد، خاطرنشان کرد: بزرگترین الگوی ما و مجموعه های اداری ما اخلاص، ایثارگری، مردم داری، ولایتمداری و وقتگذاری شهدا برای مردم است و امروز باید سرمشق و سرخط کاری ما سطح زندگی و رفتار شهدا و بزرگان باشد.

وی در پایان سخنان خود را با جملاتی از شهید آوینی و خطاب به شهدای آرمیده در این آرمگاه به پایان رساند: ای شهید، ای آنکه بر کرانه های ازلی و ابدی وجود برنشسته ای، دستی بر آر و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز از این منجلاب بیرون بکش.

در ادامه مراسم سید ابوذر حسینی همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی به ایراد خاطراتی از جبهه های حق علیه باطل در سوریه و عراق پرداخت.