آغاز اجرای طرح بهسازی و تکمیل گلزار شهدای خلدبرین یزد

مراسم آغاز اجرای طرح بهسازی و تکمیل گلزار شهدای خلدبرین یزد با حضور جمال الدین عزیزی شهردار یزد ، محمد علی طالبی استاندار یزد ، سردار رضا پورشمسی فرمانده  سپاه الغدیر ، غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد و محسن ابوترابی، مهدی کاشفی زاده، محسن عباسی و الهه جورابی اعضای شورا، و مدیران استانی و شهری و در راستای اقدامات شهرداری یزد در خصوص دومین  کنگره چهار هزار شهید استان یزد برگزار شد.

طرح ساماندهی این مرکز فرهنگی در بهمن ماه ۱۳۹۹ به تصویب کمیسیون بررسی طرح های شهرداری یزد و به تصویب شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

این طرح مشتمل بر ۶۵۰۰ متر مربع در بر گیرنده قبور مطهر شهدای استان یزد، و ساماندهی محدوده ۴ هکتار اطراف و شهدای گمنام ، جهت انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی طراحی گردیده است.

همچنین این طرح مشتمل بر ۴ درگاه از چهار طرف و چهار صحن اصلی شامل صحن شهدای انقلاب، اصحاب شهدا، صحن شهدای گمنام و صحن شهدای انقلاب می باشد که دارای ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای بسته جهت برگزاری مراسم و زیارت شهدا و ۵۰۰ متر مربع فضای خدماتی و چهار ایوان اصلی که در هرکدام خدمات مربوط به زائرین شهدا ارائه می گردد.

این طرح بر اساس الگوی معماری اسلامی و برگرفته از معماری شبستان مسجد جامع یزد طراحی، همچنین تزیینات بنا ترکیبی از کاشی معرق و هفت رنگ بوده است که متناسب با معماری یزد طراحی گردیده است.