شهر یزد نمونه عینی شهر پایدار

 

 

 

رئیس بنیاد جهانی انرژی گفت: شهر یزد، نمونه عینی شهر پایدار در جهان است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهری شهرداری یزد ولفگانگ نیومن رئیس بنیاد جهانی انرژی در حاشیه نخستین روز برگزاری کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان گفت: در دنیا شهرهای زیادی هستند که در زمینه توسعه پایدار قدم برداشته اند اما در این بین شهر یزد، نمود دیگری دارد چرا که هزاران سال پیش در این موضوع پیشتاز بوده است.

رئیس بنیاد جهانی انرژی افزود: معمولا برای اینکه بخواهیم هوای مطبوعی در ساختمان داشته باشیم ۴۰ درصد آن را باید از محیط زیست بگیریم ولی  یزد شهری است که سالها پیش تغییر آب و هوایی و هوای مطبوعی که می خواهیم بسازیم را به صورت صد درصد انجام داده است.

ولفگانگ نیومن اظهارداشت: بنابر گفته دانشمندان ۳۰ تا ۴۰ سال آینده مشکلات محیط زیستی بسیاری خواهیم داشت که در چنین کنفرانس هایی می توان در مورد آن بحث کرد تا برای نسل‌های بعد که نیاز به این محیط زیست و هوای بهتر دارند استفاده شود.

رئیس بنیاد جهانی انرژی ادامه داد:  اگر بتوانیم تکنولوژی گذشته یزد را با تکنولوژی امروز ترکیب کنیم، گامی مؤثر برای تمام جهان برداشته‌ایم، جهانی لبریز از انرژی پاک و پایدار برای همیشه و برای همگان.

نیومن افزود: بیش از دو هزار شهر پایدار در دنیا داریم که یزد یکی از شهرهایی است که از قدیم پایداری را نشان داده است. شهری که می تواند الگویی برای سایر شهرهای جهان باشد.

رئیس بنیاد جهانی انرژی همچنین گفت: هم اکنون ۱۸۲ کشور، عضو بنیاد جهانی انرژی هستند اما در این بین شهر یزد سرآمد تمامی این شهرهاست.