• دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

قطع و آسیب دیدگی انگشتان دست کودک 3 ساله بافقی

قطع و آسیب دیدگی انگشتان دست کودک 3 ساله بافقی

بی توجهی والدین به اصول ایمنی باعث قطع و آسیب دیدگی انگشتان دست کودک 3 ساله بافقی شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد ، ساعت 14:25 روز 6 آبان ماه در پی تماس مسئولان اورژانس بیمارستان شهید رهنمون با سامانه 125 و اطلاع رسانی حادثه دلخراش، ستاد فرماندهی آتش نشانی یزد بی درنگ نجاتگران ایستگاه شماره 1 را به آن بیمارستان اعزام کرد که کودک 3 ساله بافقی در اثر حادثه و یک لحظه غفلت والدین خود ، دستش را به داخل چرخ گوشت فرو برده و دچار قطع و آسیب دیدگی انگشتان دست کودک شده است.

جانشین معاون عملیات آتش نشانی یزد در این خصوص گفت: این کودک که به شدت از ناحیه دست دچار خون ریزی شده بود که بلافاصله توسط والدین از شهرستان بافق به اورژانس انتقال داده بودند.

حسین انتظامی افزود: نجاتگران آتش نشانی پس از انتقال کودک به اتاق عمل، تحت نظارت کادر پزشکی بیمارستان، با استفاده از تجهیزات ویژه نجات بدنه چرخ گوشت خانگی را برش داده و دست این کودک را از میان چرخ دنده های این وسیله خارج کردند.

وی تصریح کرد: این پسر بچه که تا مچ دست چپ دچار آسیب جدی شده بود جهت انجام اقدامات درمانی تحویل پزشکان متخصص بیمارستان شد.

انتظامی بی احتیاطی والدین را علت بروز این حادثه دانست و گفت: با عملیات خوب نجاتگران در بهترین حالت ممکن دست محمد یاسین از داخل چرخ گوشت خارج شد، ولی متاسفانه طبق آخرين اطلاعات بيمارستان تمام انگشتان دستش در این حادثه از بین رفت.

آدرس کوتاه :