خدمتگزاران مردم در بحران کرونا همه مدافع سلامت هستند

خدمتگزاران مردم در بحران کرونا همه مدافع سلامت هستند


خدمتگزاران مردم در بحران کرونا همه مدافع سلامت هستند

فرماندار شهرستان یزد گفت: هر چند در خط مقدم مبارزه با کرونا پرستاران و کارکنان درمان قرار دارند اما در بسیاری از بخش‌های دیگر همچون واحد آرامستان‌ها و خدمات، افراد زیادی به مردم خدمت‌رسانی کردند که همه در ردیف مدافعان سلامت بوده و جایگاه رفیعی نزد خداوند دارند.

سیدمحمد رستگاری روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از کارکنان غسالخانه، حفار و خدمات آرامستان‌های خلدبرین یزد افزود: بخش‌های زیادی در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا به مردم خدمت رسانی کرده‌اند که یکی از این بخش‌ها،  کارکنان آرامستان‌ها هستند که علاوه بر اجر دنیوی ، پاداش اخروی نیز نزد خداوند دارند.

وی ادامه داد: درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا، مظلومانه و بدون مراسم دفن شدند و احساس وظیفه کارکنان آرامستان‌ها باعث شد، اموات با رعایت ضوابط شرعی و با احترام دفن شوند که در استان یزد هم این فعالیت‌ها در یک محل و به صورت واحد انجام شد.

رستگاری افزود: قدردان زحمات شاغلان در آرامستان‌ها هستیم و بویژه اینکه همه اموات کرونایی در آرامستان یزد تغسیل و کفن شدند و در برخی از مواقع به صورت شبانه روزی فعالیت صورت می‌گرفت.

فرماندار شهرستان یزد اظهار داشت: از همه شهروندان درخواست داریم با توجه به اینکه وضعیت بسیار شکننده‌ای در زمینه کرونا در یزد وجود دارد،  همچنان محدودیت‌ها را رعایت کرده و حافظ سلامت خانواده و عزیزانشان باشند.

علیرضا حسنی، رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد نیز در آیین گفت: یکی از قسمت‌هایی که به صورت شبانه روزی در ۱۰ ماه گذشته فعالیت داشتند، واحد تغسیل و کفن و دفن آرامستان‌های یزد است که در طول این ایام ایثارگرانه خدمت کردند .

رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهردای یزد نیز اظهار داشت: در سال گذشته تعداد فوتی و آمار آرامستان‌های یزد چهار هزار و ۲۲۲ نفر بود که طی یکسال فوت کردند در حالی که فقط در ماه آبان امسال یک هزار و ۱۲۰ نفر فوتی داشتیم و این نشان از حجم بسیار بالای کار در آرامستان یزد است که به اندازه نیمی از آمار یک سال فقط در یک ماه خدمات رسانی شد.

محمدحسن مرادی افزود: هفت نفر در بخش تغسیل و کفن و دفن آرامستان خلدبرین خدمت می کنند، که سه نفر زن و چهار نفر مرد هستند و در ایام کرونا ۴۰ نفر از نیروهای جهادی نیز شامل ۱۷ زن و ۲۳ نفر در این زمینه خدمت رسانی کردند و متاسفانه در برخی از روزها تا ۵۸ نفر فوتی در خلدبرین یزد تغسیل شدند.

در پایان این نشست با اهدای هدایایی از پرسنل واحد کفن و دفن و آرامستان‌های خلدبرین یزد تجلیل شد.