برگزاری ششمین همايش خادمين آرامستان شهرداري در استان يزد

برگزاری ششمین همايش خادمين آرامستان شهرداري در استان يزد


برگزاری ششمین همايش خادمين آرامستان شهرداري در استان يزد

 

همايش خادمين آرامستان شهرداري يزد ساعت 9 صبح روز دوشنبه  25 خرداد با حضور مدير عامل اتحاديه آرامستانهاي كل كشور و رئيس مركز مطالعات برنامه ريزي شهري و روستايي سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور و همچنين مسئولين استاني و شهرستانهاي استان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آرامستان شهرداري يزد پيش ازشروع اين همايش كه به پيشنهاد اتحاديه آرامستانهاي كل كشور و همكاري معاونت امور شهري و روستايي استانداري يزد  توسط سازمان آرامستان شهرداري  در جهت ارتقاي سطح علمي و آموزشي خادمين آرامستان برگزار گرديد مسئولين ومدعوين با حضور در قطعه گلزار شهداي خلدبرين با اهداي گل، به مقام شامخ اين شهيدان اداي احترام نموده و سپس با حضور در سالن همايش و با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي ايران مراسم رسمأ آغاز گرديد.

در ابتداي همايش مهندس زارع مديرعامل سازمان آرامستان شهرداري يزد ضمن خير مقدم به حضار خصوصآ دكتر شيراوند رئيس مركز مطالعات برنامه ريزي شهري و روستايي سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور و مهندس قنبريان مديرعامل اتحاديه آرامستانهاي كشور به بيان پاره اي از مسائل و مشكلات كاركنان آرامستانها پرداخته و خواهان رسيدگي بيشتر مسئولين به مشكلات و دغدغه اين قشر از جامعه شد.

پس از آقای مهندس زارع حجت الاسلام شيخ عباس زارع رئيس شوراي شهر شهرستان نيز ضمن خوش آمد گويي به هيات محترم حاضر در همايش شأن وجايگاه والاي خدمت عزيزان شاغل در آرامستانها را متذكر شد و با برشمردن احاديثي از ائمه اطهار و حضرت اميرالمومنين در مورد شغل شريف تطهير و غسل اموات ارزش معنوي و والاي  جايگاه ااين عزيزان را در دين اسلام يادآور شد.

در ادامه همايش آقای مهندس امين مقدم معاونت خدمات شهري شهرداري و رئيس هيات مديره سازمان آرامستان شهرداري يزد نيز ضمن خير مقدم به بيان گوشه اي از زحمات اين عزيزان اشاره نموده و برگزاري چنين همايشهايي را وسيله اي در جهت ارج نهادن به شغل اين عزيزان و شنيدن مشكلات و دغدغه هاي آنها دانست.

سپس مهندس قنبريان به ايراد سخنراني پرداخته و ضمن ابراز خوشحالي از حضور در اين همايش و همنشيني با شاغلان در آرامستانها چنين ياداور شد كه خود نيز با مسائل و مشكلات اجتماعي اين قشر زحمتكش آگاه بوده و از هيچ تلاشي در جهت ايجاد شرايط بهتر و رساندن پيام اين عزيزان به مسئولين فروگزاري نخواهد كرد.

طبق برنامه از پيش مشخص شده دكتر جعفري  معاونت بهداشت شهرستان و مهندس سرلك كارشناس بهداشت از طريق  power point  به نقش مهم بهداشت محيطي و شخصي در حين كار افراد شاغل در امر غسل و تطهير اموات پرداخت و نحوه صحيح رعايت بهداشت را براي حاضرين به نمايش گذاشت.

و در آخرين برنامه همايش حجت الاسلام دهرمي كه از حوزه علميه قم به اين همايش دعوت شده بودند به صورت عملي نحوه صحيح غسل و كفن اموات را بر روي مانكن تهيه شده اجرا نموده و نكات و مسائل شرعي مربوط به اين امر را به ميهمانان ياداور شد.

و در پايان همايش نيز با اهداي لوح تقدير از مدعوين غسال و غساله شهرستانها تقدير و تشكر به عمل آمد.